Péče o šperky


Naše šperky jsou vyrobeny ze Sterlingového stříbra, tedy stříbra o ryzosti Ag 925/1000 - a mnoho našich šperků je zlaceno 18kt žlutým nebo růžovým zlatem. Většina zpracovaných kamenů jsou kubické zirkony. Skoro vypadají jako diamanty, ale nejsou tak tvrdé jako diamanty. Proto potřebují více péče a pozornosti než diamanty.
Všechny naše šperky, a zejména naše prsteny, by nikdy neměly být vystaveny nadměrnému stresu. Není vhodné se šperky spát, protože by se jemné komponenty mohly zdeformovat.

Stříbro je kov, jehož přirozenou vlastností je postupná oxidace. Oxidace se projeví ve většině případů tak, že šperk začne na povrchu černat. Zatímco na čistém a suchém vzduchu je stříbro stálejší, vlhké prostředí oxidaci urychluje. Rychlost oxidace může být ovlivněna řadou faktorů, včetně typu pokožky a látek, s nimiž stříbro přijde do kontaktu. Důležité je, že oxidace není nezvratný proces. Stříbro se dá lehce a rychle vyčistit za pomoci měkkého textilního hadříku (nejlépe speciálního hadříku pro údržbu stříbra, který je snadno dostupný). K čištění nikdy nepoužívejte papírové ručníky.

Aby šperky Amazing vypadaly tak krásně co nejdéle, měli byste dodržovat následující pokyny pro péči:
Před zahrádkou, sportem, plaváním (slaná a chlorová voda) a podobnými činnostmi vždy sundejte šperky. Používejte sprej na vlasy a parfémy vždy před nasazením šperků. To je obzvláště důležité pro šperky s perlami a pro šperky které jsou pozlacené.Šperky s kubickým zirkonem by měly být vypláchnuty pouze teplou vodou a vyčištěny měkkým hadříkem.K čištění nikdy nepoužívejte papírové ručníky. Vaše šperky by měly být vždy poslední věcí, kterou si nasadíte, a první věcí, kterou sundáte.

POZLACENÝ ČI RHODIEM POKOVENÝ ŠPERK AMAZING

Pokovení šperku, je-li nošen, je vždy pouze dočasné. Je třeba dodržovat všechny potřebné pokyny k tomu, aby pozlacení šperku vydrželo co možná nejdelší dobu. I proto je časový horizont ztráty pozlacení těžko určitelný, neboť má na celý proces zásadní vliv právě nositelovo zacházení se šperkem. Stejně jako nepozlacený stříbrný šperk, neskladujte ani pozlacený ve vlhkém či znečištěném prostředí. Pokovený šperk se velice špatně snáší s chemikáliemi. Víte-li tedy, že budete nanášet např. fixační sprej na vlasy, šperk si zakryjeme, či nejlépe sundáme, aby s ním nepřišel do kontaktu. Tímto způsobem je důležité se vyvarovat i kontaktu ostatních sprejů, parfémů, mýdel, šamponů, tělových mlék a jiné kosmetiky se šperkem. Masti, krémy a oleje na sobě nechte zaschnout a až poté si šperk opět nasaďte. Taktéž nedoporučujeme se šperkem uléhat. Prsteny, vzhledem k vysoké míře tření a pocení v dlani, ztrácejí pokovení daleko rychleji, než jiné pozlacené druhy šperků a již v horizontu několika týdnů může být ztráta pozlacení znatelná. Na tento typ změny vlastnosti šperku se záruka Amazing nevztahuje.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.